Przewodniki, Zwiedzanie, Eksploracja

Wenecja | Co zwiedzić i zobaczyć w 3 dni | Atrakcje, mapa, plan

Autor Marlena Sikora
Marlena Sikora18.10.20235 min.
 Wenecja | Co zwiedzić i zobaczyć w 3 dni | Atrakcje, mapa, plan

Wenecja to jedno z najbardziej magicznych i romantycznych miejsc w Europie. Miasto położone na wodzie zachwyca swoim niepowtarzalnym klimatem i bogactwem zabytków. Trzy dni to optymalny czas, aby dobrze poznać Wenecję i zobaczyć jej najważniejsze atrakcje. Oto praktyczny przewodnik po Wenecji na 3 dni, dzięki któremu zwiedzisz to wyjątkowe miasto w pełni.

Gdzie warto się wybrać podczas 3-dniowego pobytu w Wenecji?

Wenecja jest dość niewielkim miastem, więc w 3 dni można zobaczyć naprawdę dużo, o ile dobrze zaplanujemy zwiedzanie. Największe atrakcje turystyczne znajdują się w historycznym centrum, na wyspie zwanej Stare Miasto. Tutaj koniecznie trzeba odwiedzić słynny plac Św. Marka z bazyliką św. Marka i Dzwonnicą, most Westchnień, Pałac Dożów czy Kanał Grande. Warto też wybrać się na wyspy Murano i Burano, słynące z ręcznie robionych przedmiotów ze szkła oraz kolorowych domków. Poza tym koniecznie trzeba zobaczyć most Rialto, kościół Santa Maria della Salute czy Wenecję z lotu ptaka z wieży dzwonnicy.

Jakie atrakcje koniecznie zobaczyć zwiedzając Wenecję w 3 dni?

Oto lista najważniejszych atrakcji, które absolutnie trzeba zobaczyć podczas 3-dniowej wizyty w Wenecji:

 • Plac Św. Marka z bazyliką św. Marka i Dzwonnicą
 • Kanał Grande i most Rialto
 • Most Westchnień
 • Pałac Dożów
 • Wyspy Murano i Burano
 • Kościół Santa Maria della Salute
 • Ponte dell'Accademia
 • Wenecja z lotu ptaka z Campanile di San Marco

Które zabytki i muzea odwiedzić w ciągu 3 dni w Wenecji?

W Wenecji znajduje się mnóstwo interesujących zabytków i muzeów. W 3 dni zwiedzania warto odwiedzić przede wszystkim:

 • Bazylikę św. Marka - najsłynniejszą świątynię Wenecji z unikatowymi mozaikami
 • Pałac Dożów - siedzibę dawnych władców Wenecji
 • Most Westchnień - najbardziej rozpoznawalny most Wenecji
 • Muzeum Peggy Guggenheim - ze zbiorami sztuki nowoczesnej
 • Galerię Akademii - z dziełami Tycjana, Tintoretta i innych
 • Skarbiec bazyliki św. Marka

Jakie wycieczki wybrać na krótki pobyt w Wenecji?

 Wenecja | Co zwiedzić i zobaczyć w 3 dni | Atrakcje, mapa, plan

Oprócz zwiedzania samej Wenecji, warto wybrać się na jednodniowe wycieczki na pobliskie wyspy Murano i Burano. Można do nich dopłynąć promem lub łodzią-taksówką. Na Murano zobaczymy pokazy tworzenia przedmiotów ze szkła, a na Burano - malownicze, kolorowe domki. Poza tym dobrym pomysłem jest rejs po Canale Grande albo wieczorny rejs po lagunie weneckiej. Można też wybrać się na półdniową wycieczkę do Padwy lub Werony.

Gdzie zjeść smaczne jedzenie w Wenecji w czasie krótkiej wizyty?

Wenecja słynie z wyśmienitej kuchni, więc koniecznie trzeba skosztować lokalnych specjałów. Warto spróbować klasycznej weneckiej osei (ryż z różnymi dodatkami), carpaccio, tiramisu, a także ostryg, kalmarów, małż i innych owoców morza. Smacznie zjeść w niewygórowanych cenach można np. w Bacaro Da Lele, Osteria Al Squero, Trattoria Altanella, Osteria Al Cicheto czy Ristorante San Trovaso.

Gdzie spać w Wenecji na krótkim wyjeździe za niewygórowane ceny?

W Wenecji znajdziemy zarówno luksusowe hotele, jak i tanie hostele i apartamenty. Na krótki wyjazd warto zatrzymać się w jednym z niedrogich, ale dobrze ocenianych hosteli, np. Generator Venice, We Crociferi czy Ostello Santa Fosca. Alternatywą mogą być prywatne kwatery lub apartamenty znalezione np. na Airbnb.

Jak poruszać się po Wenecji przez 3 dni - transport i komunikacja?

W Wenecji nie ma samochodów, większość osób porusza się piechotą lub łodziami-taksówkami zwanymi vaporetto. Można kupić bilety na pojedyncze przejazdy vaporetto lub karnety np. na 1-3 dni. Dobrym sposobem na zwiedzanie są też rejsy tramwajem wodnym. Sporo tras można przejść pieszo, Wenecja nie jest duża. Warto mieć wygodne buty i mapę.

Gdzie zrobić najlepsze zdjęcia i widoki w Wenecji w czasie 3 dni?

Najlepsze miejsca do zrobienia pamiątkowych zdjęć w Wenecji to m.in.: plac św. Marka, most Westchnień, most Rialto, wyspa Giudecca z widokiem na Wenecję, Campanile di San Marco, wyspy Murano i Burano, kościół Santa Maria della Salute. Niezapomniane widoki rozpościerają się z każdego mostu i gondoli płynącej kanałami.

Podsumowanie

Wenecja to miasto, które zachwyca i urzeka. Trzy dni to wystarczający czas, aby poznać najważniejsze atrakcje Wenecji i poczuć jej niepowtarzalny klimat. Zwiedzanie warto rozpocząć od placu Św. Marka i bazyliki, a następnie przespacerować się po najsłynniejszych mostach. Koniecznie trzeba odwiedzić wyspy Murano i Burano i skosztować wenecjańskich specjałów. Wenecja zachwyca o każdej porze roku i dnia - zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. To miasto, do którego z pewnością będzie się chciało wrócić.

Najczęstsze pytania

W Wenecji z dziećmi warto wybrać się m.in. na wyspę Murano, gdzie zobaczą pokazy produkcji szkła, na przejażdżkę tramwajem wodnym, rejs po Canale Grande oraz na plac św. Marka, aby podziwiać gołębie.

Bilety do bazyliki św. Marka i do Pałacu Dożów kosztują ok. 20 euro. Bilet na Campanile di San Marco to ok. 10 euro. Można też kupić Wenecja Pass z wstępami do wybranych atrakcji.

Polecane miejsca na smaczny i niedrogi posiłek w Wenecji to np. Osteria Al Cicheto, Bacaro Da Lele, Trattoria Altanella, Ristorante San Trovaso.

Najlepiej poruszać się po Wenecji pieszo i łodziami-taksówkami. Można też wykupić rejsy tramwajem wodnym. Warto mieć wygodne buty i mapę miasta.

Dobrą bazą wypadową jest Castello lub Cannaregio - stąd blisko do głównych atrakcji, a ceny nieco niższe niż w centrum.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Co warto zwiedzić w Argentynie? Najciekawsze miejsca
 2. Najpiękniejsze plaże Sardynii - Zobacz TOP 10 i zaplanuj urlop!
 3. Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia - co zdradza pierwszy zwiastun wyczekiwanej przygody?
 4. Malta - plan zwiedzania w 3 dni
 5. Wycieczka pociągiem panoramicznym po szwajcarskich Alpach - niezapomniane przeżycie!
Autor Marlena Sikora
Marlena Sikora

Jestem podróżniczką, odkrywam świat z pasją do przygód i tajemnic. Moje przewodniki prowadzą wędrówki budżetowe, a porady ułatwiają podróżowanie solo. Eksploruję transportem marzeń, wnikam w serca miast przez soczyste opowieści. Razem z Tobą odkrywam świat w pełni kolorów i możliwości.

Udostępnij post

Napisz komentarz