Top Bar Message Display a message at t
John Grisham
John Grisham

John Grisham i niedoceniony Zawodowiec. Co czytać w 2021?

John Grisham to dosłownie gigant wśród pisarzy. Znamy go głównie z thrillerów prawniczych i kryminałów. A także z licznych ekranizacji jego książek. Dlaczego podkreśliłem w sumie jedną z najmniej znanych i niedocenianych jego pozycji? Bo mi się bardzo podobała? To oczywiście prawda. Zresztą przedstawiam na tym blogu tylko to co mi się podobało. Odpowiem trochę pokrętnie.

John Grisham i niedoceniony Zawodowiec

Uwielbiam jeździć do Włoch. Byłem tam wielokrotnie. Sądzę, ze już “rozumiem” klimat życia w tym kraju. Mam już w sobie na stałe “zaszczepioną” taką nieokreśloną wrażliwość, która jest jak filtr. Gdy coś czytam, gdy coś oglądam, gdy coś jem czy smakuję życie w innych dziedzinach gdziekolwiek i kiedykolwiek wiem od razu czy coś jest prawdziwie włoskie czy tylko imituje.

“Zawodowiec” Grishama jest bardzo włoski. Prawdziwie. Sprawiło mi wielką przyjemność obcowanie z klimatem, bohaterem, historią przedstawionymi w tej książce. Po paru miesiącach po powrocie z kolejnych wakacji we Włoszech. To jakby wyostrzyło moje zmysły. Wyostrzyło moje wspomnienia. Polecam tą książkę tego pisarza każdemu a w szczególności miłośnikom Włoch.

Myśli na wiatraku – wyjaśnienie

Blog przeniósł się z innej strony (ThiDoIn). Nie mam sił ani czasu grzebać w zdjęciach i ustawiać nowe bez znaku wodnego. Niemniej oznajmiam, że zarówno zdjęcia, jak i filmy a tym bardziej słowo pisane na tym blogu podróżniczym w całości należą do mnie.

Czuję, że znalazłem ostateczną przystań dla tej części mojego życia, którą chciałbym opisać. Myśli na wiatraku to dobra nazwa odzwierciedlająca moje życie. Pewien chaos i niekonsekwencję. Na szczęście czasem w życiu znajdę czas na zobaczenie jakiejś ciekawej atrakcji turystycznej i czasem (ale rzadziej niż bym chciał) opiszę to na tym blogu podróżniczym. Prowadzę jednoczenie stronę na której umieszczam recenzję filmów (ale też i oceniam seriale). Zapraszam! (link).