Top Bar Message Display a message at t
Włochy Drogie Mandaty

Włochy Drogie Mandaty posiadają więc… Włochy w 2021

Włochy Drogie Mandaty posiadają więc po prostu uprzedzam. Na 3 pobyty 2 razy przyszło mi powiadomienie. No i w jednym miałem aż dwa mandaty i to za to samo! A że planuję i dalsze pobyty w tym rajskim kraju (dla turysty) to mimo bólu kieszeni płacę. Co dziwne to z Florencji te 2 mandaty były a trzeci z okolic. Zakładam, po przemyśleniu sprawy iż ze względu na miliony turytów mają po prostu udoskonalony system egzekwowania mandatów od obcokrajowców.

Włochy Drogie Mandaty posiadają a wręcz bardzo drogie. Na pisemkach mam coś takiego: jeżeli w ciągu 14 dni opłacisz to tylko ok 500 pln. Po tym czasie 1500 pln a na sam koniec to jeszcze większa kwota wpisana była ale mi pociemniało w oczach (a w zasadzie dwa razy w jednym roku i raz w następnym).

Pogodzony jestem z tym smutnym faktem gdyż nie wyobrażam sobie by nie móc swobodnie samochodem podróżować po tym kraju i nie móc widzieć na własne oczy takich rzeczy jak chociażby krzywej wieży w Pizie.

Włochy Drogie Mandaty

Rozdają i już śpieszę wyjaśnić za co ja dostałem. Może to pomoże ustrzec się Wam. Z Florencji dostałem 2 mandaty gdyż w dwóch kolejnych dniach popełniłem tą samą zbrodnię czyli wyjechałem ze starówki (tam miałem cudny hotelik) przekraczając o 8 i 14 minut możliwość jechania jak się okazało bus pasem. Spieszę też wyjaśnić iż ośmieliłem się skorzystać z kilku metrów bus pasa (po analizie wjazd z lewej i zaraz wyjazd na prawo). Trudno.

Doczytałem później wieści z internetu iż w Florencji jest mnóstwo kamer i mają wszystko automatycznie podpięte i zapięte na ostatni guzik komputerowy. Tak więc uwaga!

Co do drugiego mandatu – byłem zmęczony, jechałem z Czech do Ceciny i niestety przy Florencji na autostradzie cyk..cyk..12km/h przekroczona prędkość. A było już tak blisko do hotelu (i to mnie zgubiło, straciłem czujność ze zmęczenia). W Polsce to bym się uśmiał z wysokości mandatu. Niestety zacny kraj włoski ma o wiele, wiele wyższe stawki.

Tak więc jeszcze raz: uwaga, uwaga i jeszcze większa uwaga a może nie będą tak drogie wakacje we Włoszech. Ja już w kosztach każdych kolejnych wakacji we Włoszech mam uwzględnione te 100 euro (mandaty). Trudno. Uwielbiam ten kraj.

Ważne uzupełnienie!

Po latach znów mnie ścigają, za to samo!!! Na szczęście mam dowody wpłat. Polecam trzymać co najmniej 5 lat dokumenty potwierdzające opłaty za mandaty. Wykroczenie w ruchu przedawnia się we Włoszech po 5 latach (aczkolwiek nie wiem czy są jakieś możliwości przedłużenia biegu sprawy dlatego trzymajcie ile się da te dowody).

Myśli na wiatraku – wyjaśnienie

Blog przeniósł się z innej strony (ThiDoIn). Nie mam sił ani czasu grzebać w zdjęciach i ustawiać nowe bez znaku wodnego. Niemniej oznajmiam, że zarówno zdjęcia, jak i filmy a tym bardziej słowo pisane na tym blogu podróżniczym w całości należą do mnie.

Czuję, że znalazłem ostateczną przystań dla tej części mojego życia, którą chciałbym opisać. Myśli na wiatraku to dobra nazwa odzwierciedlająca moje życie. Pewien chaos i niekonsekwencję. Na szczęście czasem w życiu znajdę czas na zobaczenie jakiejś ciekawej atrakcji turystycznej i czasem (ale rzadziej niż bym chciał) opiszę to na tym blogu podróżniczym. Prowadzę jednoczenie stronę na której umieszczam recenzję filmów (ale też i oceniam seriale). Zapraszam! (link).