Top Bar Message Display a message at t
Wilno i Lublin

Wilno i Lublin w objęciach magicznego zwierciadła. Co zobaczyć w 2021?

Wilno i Lublin w objęciach magicznego zwierciadła. Znalazłem ciekawostkę zachęcającą mnie do wycieczki w lubelskie rejony.

Wilno i Lublin w objęciach

Wilno oraz Lublin zostały spięte magicznym zwierciadłem. Na starówkach obu miast postawiono okrągły portal w którym wyświetla się “druga strona”. Super sprawa. Wszystko to dzięki projektowi (międzynarodowy) “Portal”. Projekt zrodzony i wdrożony w Wilnie właśnie.

Z wielu względów uważam, że jest to świetny pomysł, inicjatywa. Jednym z nich to jest fakt, iż jestem zagorzałym fanem sf. Uwielbiam filmy i seriale sf a także książki. I napotykając wzmiankę o tym projekcie (link) przypomniały mi się przeróżne wątki sf. Oczywiście portale służyły do przemieszczania się błyskawicznego na znaczne odległości a nie tak prostego przesyłania obrazu. Niemniej jest to jakaś nadzieja, że może. Że niedługo… A na pewno juz teraz, jest w tym magia skłaniająca do przemyśleń.

Jakby ktoś był na starówce czy w Lublinie czy w Wilnie i niech zajrzy w te magiczne lustro. O podzielenie się wrażeniami nie śmiem prosić..