Top Bar Message Display a message at t
Tani nocleg w Austrii

Tani nocleg w Austrii w drodze do Włoch czyli Pinkefeld. Co zobaczyć w 2021?

Tani nocleg w Austrii to jest coś co potrzebuję w drodze do Włoch. Oczywiście, zdaję sobie sprawę iż w Austrii jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zwiedzania więc nie musicie mnie przekonywać iż robię błąd tak łatwo przekreślając ten kraj. Ale wybaczcie. Z Włochami Austria w moim przekonaniu przegrywa jak 10 do 0. A że planuję jeszcze długo eksplorować Włochy to potrzebuję dobry i niedrogi nocleg w Austrii. Znalazłem takowy w idealnym miejscu na trasie w połowie drogi między Wiedniem a Grazem czyli w Pinkefeld. Cóż mogę powiedzieć o tym odkryciu? W bursie szkolnej, bez tv ale z wifi (poetą jestem). Za śmieszne pieniądze (każdy kto szukał czegoś w Austri to wie jakie są tam ceny). Bardzo czysto, jedzenie szkolne+ ( a może u nich to norma). Pani (domniemywam nauczycielka) mówiła najładniejszym angielskim jaki słyszałem od Polski po Włochy. Zakładam,że perfekcyjnie mówiła też po niemiecku.

Tani nocleg w Austrii

Co do samej miejscowości. Senna. Tam chyba wszyscy idą spać o 20 (podobne odczucia miałem w Bawarii). W centrum (szumnie brzmi) kilka knajpek z których dochodził głośny i radosny polski i węgierski. Szukałem noclegu tylko i wyłącznie i w sumie Pinkefeld tylko to mi zaoferował.

 

Uprzedzam iż nie było klimatyzacji co w połączeniu z spartańskimi warunkami powoduje, że przynajmniej ja nie wyobrażam sobie dłuższego tam pobytu. Niemniej z czystym sumieniem polecam. Oczywiście mówię to z pozycji osoby która podróż z centralnej Polski do Włoch (środkowo – północnych) rozbija na dwa etapy. Nie wiem jak inni ale u mnie 1000 kilometrów to już granica wydolności (mógłbym więcej przejechać ale czy świadomie? Bardzo wątpię). Dlatego szukam takich miejsc mniej więcej w połowie. Niestety południowe Czechy oznaczają iż odcinek do południowej Toskanii jest długi. Dlatego ta Austria tak bardzo pasuje do postoju w podróży. Ceny są jednak co najmniej średnio – wysokie. Często wiele tańszych moteli po drodze już z wielomiesięcznym wyprzedzeniem jest pozajmowane. Ale Pinkefeld wydaje się dość pojemne – dość by prawie zawsze coś tam znaleźć. I położenie znośne (względem trasy). Dlatego jeszcze raz – polecam.

Tani nocleg w Austrii

Pinkefeld – wymarłe miasto

Oczywiście każdy kto bywa w Niemczech i Austrii wie, że wieczorem w małych miasteczkach jest boleśnie cicho. Każdy gasi światło jakby już za chwilę miały się wyczerpać tajemnicze baterie. Ludzi nie uraczysz a raczej uraczysz głosy polskie i węgierskie rozrzucone w nielicznych lokalach na głównej ulicy. Z drugiej strony Włochy to cisza w niedzielę i w czasie sjesty. Cóż. Co kraj to obyczaj.

Tani nocleg w Austrii – mapa

Tani nocleg w Austrii w Pinkefeld – podsumowanie

No cóż. Miejscowość nie zrobiła na mnie wrażenia. Szybko miejscowi uciekają do łóżek. Sam nocleg to przypomnienie akademickich czasów z niezłą nakładką “schludnie”. No ale ta cena w Austrii rekompensuje wszystko. Wróciłbym? Jak bym musiał znów przenocować w Austrii to czemu nie. bo do samej miejscowości nie mam ochoty najmniejszej,

Myśli na wiatraku – wyjaśnienie

Blog przeniósł się z innej strony (ThiDoIn). Nie mam sił ani czasu grzebać w zdjęciach i ustawiać nowe bez znaku wodnego. Niemniej oznajmiam, że zarówno zdjęcia, jak i filmy a tym bardziej słowo pisane na tym blogu podróżniczym w całości należą do mnie.

Czuję, że znalazłem ostateczną przystań dla tej części mojego życia, którą chciałbym opisać. Myśli na wiatraku to dobra nazwa odzwierciedlająca moje życie. Pewien chaos i niekonsekwencję. Na szczęście czasem w życiu znajdę czas na zobaczenie jakiejś ciekawej atrakcji turystycznej i czasem (ale rzadziej niż bym chciał) opiszę to na tym blogu podróżniczym. Prowadzę jednoczenie stronę na której umieszczam recenzję filmów (ale też i oceniam seriale). Zapraszam! (link).