Top Bar Message Display a message at t
Tani nocleg w Austrii

Tani nocleg w Austrii w drodze do Włoch czyli Pinkefeld. MNW H 3.1

Tani nocleg w Austrii to jest coś co potrzebuję w drodze do Włoch. Oczywiście, zdaję sobie sprawę iż w Austrii jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zwiedzania więc nie musicie mnie przekonywać iż robię błąd tak łatwo przekreślając ten kraj. Ale wybaczcie. Z Włochami Austria w moim przekonaniu przegrywa jak 10 do 0. A że planuję jeszcze długo eksplorować Włochy to potrzebuję dobry i niedrogi nocleg w Austrii. Znalazłem takowy w idealnym miejscu na trasie w połowie drogi między Wiedniem a Grazem czyli w Pinkefeld. Cóż mogę powiedzieć o tym odkryciu? W bursie szkolnej, bez tv ale z wifi (poetą jestem). Za śmieszne pieniądze (każdy kto szukał czegoś w Austri to wie jakie są tam ceny). Bardzo czysto, jedzenie szkolne+ ( a może u nich to norma). Pani (domniemywam nauczycielka) mówiła najładniejszym angielskim jaki słyszałem od Polski po Włochy. Zakładam,że perfekcyjnie mówiła też po niemiecku.

Tani nocleg w Austrii

Co do samej miejscowości. Senna. Tam chyba wszyscy idą spać o 20 (podobne odczucia miałem w Bawarii). W centrum (szumnie brzmi) kilka knajpek z których dochodził głośny i radosny polski i węgierski. Szukałem noclegu tylko i wyłącznie i w sumie Pinkefeld tylko to mi zaoferował.

 

Uprzedzam iż nie było klimatyzacji co w połączeniu z spartańskimi warunkami powoduje, że przynajmniej ja nie wyobrażam sobie dłuższego tam pobytu. Niemniej z czystym sumieniem polecam. Oczywiście mówię to z pozycji osoby która podróż z centralnej Polski do Włoch (środkowo – północnych) rozbija na dwa etapy. Nie wiem jak inni ale u mnie 1000 kilometrów to już granica wydolności (mógłbym więcej przejechać ale czy świadomie? Bardzo wątpię). Dlatego szukam takich miejsc mniej więcej w połowie. Niestety południowe Czechy oznaczają iż odcinek do południowej Toskanii jest długi. Dlatego ta Austria tak bardzo pasuje do postoju w podróży. Ceny są jednak co najmniej średnio – wysokie. Często wiele tańszych moteli po drodze już z wielomiesięcznym wyprzedzeniem jest pozajmowane. Ale Pinkefeld wydaje się dość pojemne – dość by prawie zawsze coś tam znaleźć. I położenie znośne (względem trasy). Dlatego jeszcze raz – polecam.

Tani nocleg w Austrii

Pinkefeld – wymarłe miasto

Oczywiście każdy kto bywa w Niemczech i Austrii wie, że wieczorem w małych miasteczkach jest boleśnie cicho. Każdy gasi światło jakby już za chwilę miały się wyczerpać tajemnicze baterie. Ludzi nie uraczysz a raczej uraczysz głosy polskie i węgierskie rozrzucone w nielicznych lokalach na głównej ulicy. Z drugiej strony Włochy to cisza w niedzielę i w czasie sjesty. Cóż. Co kraj to obyczaj.

Tani nocleg w Austrii – mapa

Tani nocleg w Austrii w Pinkefeld – podsumowanie

No cóż. Miejscowość nie zrobiła na mnie wrażenia. Szybko miejscowi uciekają do łóżek. Sam nocleg to przypomnienie akademickich czasów z niezłą nakładką “schludnie”. No ale ta cena w Austrii rekompensuje wszystko. Wróciłbym? Jak bym musiał znów przenocować w Austrii to czemu nie. bo do samej miejscowości nie mam ochoty najmniejszej,

Myśli na wiatraku – wyjaśnienie

Blog przeniósł się z innej strony (ThiDoIn). Nie mam sił ani czasu grzebać w zdjęciach i ustawiać nowe bez znaku wodnego. Niemniej oznajmiam, że zarówno zdjęcia, jak i filmy a tym bardziej słowo pisane na tym blogu podróżniczym w całości należą do mnie.

Czuję, że znalazłem ostateczną przystań dla tej części mojego życia, którą chciałbym opisać. Myśli na wiatraku to dobra nazwa odzwierciedlająca moje życie. Pewien chaos i niekonsekwencję. Na szczęście czasem w życiu znajdę czas na zobaczenie jakiejś ciekawej atrakcji turystycznej i czasem (ale rzadziej niż bym chciał) opiszę to na tym blogu podróżniczym. Prowadzę jednoczenie stronę na której umieszczam recenzję filmów (ale też i oceniam seriale). Zapraszam! (link).

MNW H 3.1 / Polecam

Niska ocena ogólna ale mimo to polecam. Z prostego powodu – noclegi w Austrii są bardzo drogie a ten to w sumie jest bardzo tani. Jeżeli chodzi nam tylko o nocleg w ramach przerwy w dodrze do np. Rzymu to polecam. Świetne położenie Pinkefeld (dzieli trasę Polska Włochy na pół) oraz cena to atuty, które warto wziąć pod rozwagę. Na minus to po prostu przeogromna nuda jaka mnie owładnęła w tym sennym miasteczku.

Tani nocleg w Austrii
Pinkefeld
Polecam

Szybkie wyjaśnienie ocen MNW

  • MNW F  - food czyli oceniane jest jedzenie (od restauracji samodzielnych, poprzez hotelowe a kończąc na zwykłych lokalach gastronomicznych)
  • MNW H - hotel czyli oceniane jest miejsce gdzie się zatrzymamy na nocleg (od polanki namiotowej po 5 gwiazdkowe hotele)
  • MNW A - acivity czyli oceniane jest miejsce gdzie można spędzić czas (kajaki, parki rozrywki, zamki, muzea itp)
Pełne informacje o tym jakie oceny przypisywane są do jakich kategorii oraz w jaki sposób są ostatecznie wyliczane znajdziesz tutaj: Ocena MNW
3.1
MNW H