Top Bar Message Display a message at t
Restauracja U Ireny Drohiczyn, Kuchnia regionalna w Drohiczynie

Restauracja U Ireny Drohiczyn. Kuchnia regionalna & Pielmieni! MNW F 3.3

Restauracja U Ireny Drohiczyn. Kuchnia regionalna w Drohiczynie to jest jedna wielka atrakcja turystyczna. Dla samych kartaczy i babek ziemniaczanych w wydaniu restauracji “U Ireny” warto tam pojechać. Sama restauracja jest niepozorna. Ot, kilka stolików w środku. Dość ciasne miejsce. Niemniej mam skojarzenie z rodzinną restauracją jaką odkryłem w Volterze. Do dnia dzisiejszego z żoną wspominamy smaki tam zaserwowane. Wracając do podlaskiej restauracji.

Restauracja U Ireny Drohiczyn

Menu jest krótkie i wypełnione zagubami, parowańcami, plackami ziemniaczanymi, babkami i kiszkami ziemniaczanymi, pierogami oraz w mojej ocenie wyjątkowymi pielmieni. Nie będę Wam odszyfrowywał dań. Po prostu zachęcam Was do pojechania do tego miasta bo oprócz dużej ilości atrakcji turystycznych w Drohiczynie znajdziecie też wyjątkową kuchnię regionalną. I nie chodzi tu tylko o menu ale o jakość przyrządzenia dań (zupa na kości zabielona dobrą, gęstą śmietaną – to po prostu czuć!).

Restauracja U Ireny w Drohiczynie – mapa

MNW F 3.3 / Polecam

Zacznę od tego co zaniża ocenę: środek restauracji. Bardziej mi to przypominało (patrząc na ilość miejsca i rozkład stolików) lokal z kuchnią chińską (taki zwykły lokal – jeden z setek w Polsce często spotykanych). Nie ma ogródka. Ogólnie pod tym względem nie da się tam po prostu usiąść i spędzić długi czas tak jak w zyklej restautacji. Ot – bar mleczny. Wchodzisz, jesz i wychodzisz. 

Za to ogromny plus to jakość jedzenia. Fantastyczne. Nie wiem czy w życiu jadłem zupę w jakimkolwiek lokalu z tak głębokim smakiem kostno – śmietanowym (uczciwa zupa na kości robiona i zabielana). Co do reszty menu – świetne (a zabraliśmy do domu co się dało a czego nie zjedliśmy na miejscu więc mam pogląd w sumie na całą kartę).

Restauracja U Ireny Drohiczyn, Kuchnia regionalna w Drohiczynie
Restauracja U Ireny Drohiczyn
Polecam

Szybkie wyjaśnienie ocen MNW

  • MNW F  - food czyli oceniane jest jedzenie
  • MNW H - hotel czyli oceniane jest miejsce gdzie się zatrzymamy na nocleg
  • MNW A - acivity czyli oceniane jest miejsce do zobaczenia
Pełne informacje o tym jakie oceny przypisywane są do jakich kategorii oraz w jaki sposób są ostatecznie wyliczane znajdziesz tutaj: Ocena MNW
3.3
MNW F