Top Bar Message Display a message at t
Restauracja Toscana Sopot, Dobra restauracja Toscana Sopot

Restauracja Toscana Sopot. Dobra kuchnia włoska. MNW 3.0

Restauracja Toscana Sopot. Miałem jeszcze w pamięci Włochy kiedy odwiedziłem tą restauracje w Sopocie. Zresztą uważam iż mam już niezłe podstawy do oceniania jeżeli chodzi o kuchnie włoską (byłem wielokrotnie we Włoszech nie mówiąc o próbowaniu tej kuchni w wielu krajach). Pierwsze wrażenie – z zewnątrz spokojnie w środku klimatycznie. Bardzo.

Obsługa przeurocza. Karta – ilość pozycji w sam raz. To ważne gdyż za duża karta powoduje u mnie wzmożony brak decyzyjności i ponadto cóż – wzbudza we mnie podejrzliwość (więcej składników czyli dłuższe przechowywanie czyli nieświeże). Wracając do wnętrza – stonowane z rożnymi drobnymi dodatkami. W sam raz dla mnie – nie lubię chaosu. No i kojarzyło mi się z licznie odwiedzanymi przeze mnie rodzinnymi restauracyjkami we Włoszech.

Restauracja Toscana Sopot

Ja wybrałem Pappardelle z borowikami i parmezanem a żona Risotto z borowikami. Cena 36 -38 pln czyli naprawdę średnia krajowa za dobrą restaurację. Zresztą jak się zastanowię to średnia we wszystkich krajach gdzie byłem. Szybkość przygotowania dania – odpowiednia. Ale przyznaję iż trafiliśmy na okienko gdzie akurat było mało gości. Ogólny smak dania bardzo przyjemny. Delikatny. Nuta grzybów nie przesadzona ale też odczuwalna. Uwielbiam dania mało składnikowe gdzie możesz czuć wszystko co masz na talerzu.

Tego nauczyłem się właśnie we Włoszech. Tak na marginesie – mają bardzo smaczne składniki w tym kraju. Pomidor to pomidor. Ah..co ja mówię. W każdym kęsie masz zaklęte słońce i ziemie na której wyrósł pomidor. Nie do opisania – szczególnie smaczne są te długie odmiany. W sumie to gdy gotowałem we Włoszech to wszystko mi wychodziło daleko ponad normę – oczywiście in plus.

Restauracja Toscana Sopot – podsumowanie

Wracając do polecanej restauracji – było bardzo smacznie. U mnie Pappardelle a u żony Risotto zrobione idealnie (chodzi mi o konsystencję). Zauważcie iż oboje jedliśmy borowiki. Ale uwierzcie mi – te dania się różniły na tyle na ile mogły (i wyrazistością i konsystencją i wielkością grzybów) co bardzo dobrze świadczy o kucharzu. Niemniej moje danie było lepiej wyważone smakowo za to danie żony było zbyt delikatne (sama mi też podobną opinię przekazała).

Czytając niektóre nieprzychylne opinie doszedłem do wniosku iż to musiała napisać albo konkurencja albo osoba która po prostu nie zna się na wyrafinowaniu kuchni włoskiej. W tym drugim przypadku wybaczam – sam myślałem kiedyś iż ciężkie, kwaśne i bardzo mięsne bolognese które jadłem w Polsce to jest typowe danie włoskie. Ani nie jest typowe ani nie przypomina nawet bolognese włoskiego. Po prostu – sos z proszku to nie pełnoprawne danie restauracyjne.

Podsumowując. Gdybym mieszkał w Sopocie to odwiedzałbym lokal Toscana by wypróbować pozostałe pozycje na karcie. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu posiłek w tej restauracji.

No i jeszcze jedna istotna rzecz. Strona Internetowa. Toscana Sopot ma naprawdę profesjonalną stronę co jest kolejnym atutem (przynajmniej u mnie).

Restauracja Toscana Sopot – mapa

MNW F 3.0 / Polecam

Obsługa i przyjemny smak mojego dania – plus. Zaniża ocenę danie żony (zbyt bliskie nijakości). Budynek i wnętrze na plus.

Restauracja Toscana Sopot, Dobra restauracja Toscana Sopot
Restauracja Toscana Sopot
Polecam

Szybkie wyjaśnienie ocen MNW

  • MNW F  - food czyli oceniane jest jedzenie
  • MNW H - hotel czyli oceniane jest miejsce gdzie się zatrzymamy na nocleg
  • MNW A - acivity czyli oceniane jest miejsce do zobaczenia
Pełne informacje o tym jakie oceny przypisywane są do jakich kategorii oraz w jaki sposób są ostatecznie wyliczane znajdziesz tutaj: Ocena MNW
3
MNW F