Top Bar Message Display a message at t
Restauracja Pokusa w Lucieniu

Restauracja Pokusa Lucień. Świetna domowa kuchnia z pasją! MNW F 3.4

Restauracja Pokusa Lucień to jest moje odkrycie tamtego sezonu. Dopiero co wróciłem z wycieczki po Skandynawii a tu proszę co za niespodzianka na własnym podwórku. Daleko od centrum Warszawy czy innych większych miast Polski. Daleko od deptaków i turystycznych centr. Daleko od bogatych ośrodków wypoczynkowych zatrudniających wysokiej klasy kucharzy. Po prostu polska wieś, nieopodal jedno z licznych jezior (ładne jezioro lucieńskie) i w zwyczajnym na pierwszy rzut oka budynku kryje się smak.

Restauracja Pokusa Lucień

Przypomina mi to odkrycie jakiego dokonałem z żoną będąc w Toskanii. Rodzinna restauracja. I wyczucie smaku. Mi w restauracji Pokusa po prostu smakowało. O stopniu mojego zachwytu niech świadczy fakt, że nie mam zdjęcia talerza. Byłem głodny, zamówiłem nie spodziewając się fajerwerków i zacząłem jeść. I już nie myślałem o zdjęciach i innych sprawach. Oddałem się w pełni podroży jaką moim kubkom smakowym zaoferował ten lokal. Ryba była genialna. Zresztą wróciłem tam z żoną przy pierwszej nadającej się okazji wraz z rodzicami i nadal było wyśmienicie. Może akcent poprzedniej kucharki bardziej mi pasował niż za drugim razem ale fundamenty, baza smaku nadal była silna. To, że poziom się utrzymuje za kolejnym podejściem to jest tylko dodatkowy atut. A jeszcze większe zaskoczenie? Cena. Bardzo mała. Bardzo przystępna. Podliczając te dwie moje kulinarne podróże jakie odbyłem w tej restauracji to zamówiliśmy z rodziną wszystkie oferowane ryby. Każda była świetnie doprawiona. Każdy był zachwycony. Na koniec powiem, że lepiej zjeść w małym ale uroczym ogródku przy restauracji. Jest o wiele lepiej i nastrojowo. Obsługa miła i uczynna. Cóż więcej napisać? Polecam!

Restauracja Pokusa w Lucieniu – mapa

Moja wizyta w restauracji po roku

Po roku odwiedziłem restaurację w większym składzie rodzinnym (ja z żoną i moi rodzice). Mieliśmy okazję ponownie sprawdzić kartę restauracji. Zabraliśmy tam rodziców ze względu na naszą pierwszą wizytę (byliśmy oczarowani jedzeniem!). 

Takie rewizyty w lokalach bywają czasami wielkim rozczarowaniem. Ale nie w tym przypadku. Okazało się, że ta wysoka jakość nadal została utrzymana! Każdy z nas zamówił kompletnie inną rybę i zaręczam, że każda z nich była wyśmienita. Tak samo jak przybranie dań i dodatki. To jest niesamowite. Restauracja, totalnie na uboczu (bo z dala od jezior więc nie tam w pierwszej kolejności idą turyści) a taka jakość. 

Myśląc o tej restauracji wspomina genialną domową restaurację w włoskim mieście Volterra. Cieszę się, że i w Polsce można znaleźć rodzinę gotującą z pasją i dzielącą się swoim dziełem z odwiedzającymi gośćmi (za naprawdę niewygórowaną cenę). 

MNW F 3.4 / Polecam

Z czystym sumieniem polecam. Bardzo smacznie, bardzo tanio. Ocena 3.4 to najwyższa jaką mogę dać z dwóch powodów. Pierwszy z nich to istnienie restauracji z wyjątkowymi daniami (już sam ten fakt istnienia w karcie takiego dania da na wstępie ocenę 4.0). Drugi powód to oczywiście otoczka czyli wygląd restauracji w środku i na zewnątrz oraz np. możliwość jedzenia z widokiem np. na jezioro, góry czy w otoczeniu jakiegoś zabytku.

Niemniej ten drugi powód (nawet jakby był zachwycający) nie da wysokiej oceny samej w sobie – bo oceniamy oczywiście jedzenie. Ale każdy z nas wie, że jedzenie pochlania się różnymi zmysłami (słuch, wzrok, węch). Wszystko musi zagrać by mieć wspomnienia na całe życie (ja np. zapamiętuje miejsca lepiej jeżeli raczyłem się w nich wspaniałymi daniami – lub obrzydliwymi).

Podsumowując: jedzenie w restauracji Pokusa zasługuje na więcej niż 3.0 niemniej otoczenie nie jest “przyjazne” dlatego wyszło mi 3.4 (a nie np. 3.9).

Restauracja Pokusa w Lucieniu
Restauracja Pokusa Lucień
Polecam

Szybkie wyjaśnienie ocen MNW

  • MNW F  - food czyli oceniane jest jedzenie
  • MNW H - hotel czyli oceniane jest miejsce gdzie się zatrzymamy na nocleg
  • MNW A - acivity czyli oceniane jest miejsce do zobaczenia
Pełne informacje o tym jakie oceny przypisywane są do jakich kategorii oraz w jaki sposób są ostatecznie wyliczane znajdziesz tutaj: Ocena MNW
3.4
MNW F