Top Bar Message Display a message at t
Dobra restauracja Kwadrans w Kazimierzu Dolnym

Restauracja Kwadrans Kazimierz Dolny. Zupa krem w towarzystwie kota. MNW F 3.5

Restauracja Kwadrans Kazimierz Dolny. O samym Kazimierzu Dolnym zamieszczę oddzielny wpis bo zasługuje na to jak najbardziej (gdybym mógł to kilka razy w roku bym tam zaglądał). Teraz opiszę wrażenia z cyklu “gdzie smacznie zjeść na wycieczce” czyli próby uwiedzenia podniebienia mojego i żony przez kuchnię restauracji “Kwadrans”. Czy się udało? O tym za chwile.

Restauracja Kwadrans Kazimierz Dolny

Zaznaczam iż wszystko co napiszę będzie kwintesencją słowa “subiektywny”. Już wyjaśniam. Chodzi o kota. Otóż restauracja ta to pełna obsługa: i uśmiechnięty personel i radosny kot. Kot nas przywitał jak to przystało na dostojnego pana. Leniwie i ufnie. Przesiedział z nami cały nasz pobyt pozwalając się miziać bez warunków jakichkolwiek. To ułatwiło nam czekanie na posiłek. Było odpowiednio szybko. Może nie zabrzmiało to jak fanfary ale znam tylko kilka restauracji które są w stanie obsłużyć ogromną ilość klientów prawie że z marszu zachowując najwyższą jakość przyrządzania posiłków i zaznaczmy, że bez używania zamrażalki jak to bywa często na naszym rodzimym podwórku.

Ja – marudny patrząc na bogatą kartę dań nie mogłem nic dla siebie dobrać. Skończyło się na kawie i zupie krem z słodkich ziemniaków. Żona oprócz zupy dobrała rydze smażone na maśle, podawane z rukolą i parmezanem.

Wytłumaczę swoje marudzenie trochę usprawiedliwiając restaurację – czekała mnie dłuższa podroż powrotna w ciemnościach a byłem zmęczony (za późno przyjechaliśmy do Kazimierza Dolnego i tempo narzuciliśmy sobie zbyt duże). Trochę mam żal do restauracji iż nie postarała się i nie namówiła mnie do spróbowania choćby przystawki (a nęciły mnie smażone wątróbki z kompozycją sałat, winogronem i duszonymi malinami – ale niestety, drobiowe). W takim kraju jak Włochy nikt nie wypuszcza klienta z garści. Czasem jest to “przytłaczające” ale dobry kelner tworzy taką niesamowitą atmosferę iż nie czując się osaczony człowiek aż chce coś zjeść. Trik? Zachęcić do nowości.

Co do dań. Zupa – świetna, słodka, delikatna z posmakiem na języku czegoś nieodgadnionego dla nas. Zupa była tak dobra iż postanowiliśmy w domu takową zrobić. Nie znaliśmy przepisu (bo przecież liczy się ta szczypta odpowiedniej przyprawy) ale żona która wyspecjalizowała się w zupach (typu krem) przyrządziła ją po mistrzowsku. I to tak naprawdę jest główny cel naszego wędrowania po restauracjach. Coś podpatrzeć i wprowadzić do naszej domowej kuchni. Co nie wyklucza czasami chęci zjedzenia dobrze zrobionej polskiej i powszechnie znanej kuchni. Rydze były bardzo dobre. Nic dodać i nic ująć. Po prostu dobra przystawka.

Restauracja Kwadrans Kazimierz Dolny

Podsumowanie

Restauracja Kwadrans to godne polecenia miejsce. Ceny przystępne. Dania smaczne. Zapamiętamy oprócz smaku dań też i wystrój (te liczne zegary na ścianach) oraz podejście do zwierząt. Nie panika a zrozumienie (panika często spotykana w polskich restauracjach na widok jakiegokolwiek zwierzęcia / zrozumienie, że np. “restauracyjny” kot to duży plus w oczach wielu osób).

Dopowiem jeszcze iż spokojnie mógł wejść człowiek z psem któremu za chwilę podano wodę. Nasz kot z bezpiecznej pozycji krzesła obok nas śmiało spoglądał w kierunku stolika przy którym siedział pies. Wszystko co dobre musiało się skończyć. Czule pożegnaliśmy się z kotem i z uśmiechem na ustach zanurzyliśmy się w urokliwą noc Kazimierza Dolnego.

Restauracja Kwadrans w Kazimierzu Dolnym – mapa

MNW F 3.0 / Polecam

Mimo iż wypływa z mojego opisu pozytywne doświadczenie związane z naszym pobytem w tej restauracji to nie mogę dać większej oceny na chwilę obecną. Po prostu nie zamówiliśmy dań głównych (a o one często powodują ogromny upadek lub wzlot karty restauracyjnej). Niemniej to co zjedliśmy, wystrój i atmosfera wskazuje na jedno: warto tam zajrzeć. Nie zaryzykuję w tej sytuacji tak mocno dając na takim etapie ocenę 3.0. Sam osobiście z chęcią tam kiedyś powrócę by spróbować dań głównych. Mam nadzieję, że restauracja ta nadal istnieje bo jest miłym punktem na mapie lokali gastronomicznych Polski.

Dobra restauracja Kwadrans w Kazimierzu Dolnym
Restauracja Kwadrans Kazimierz Dolny
Polecam

Szybkie wyjaśnienie ocen MNW

  • MNW F  - food czyli oceniane jest jedzenie
  • MNW H - hotel czyli oceniane jest miejsce gdzie się zatrzymamy na nocleg
  • MNW A - acivity czyli oceniane jest miejsce do zobaczenia
Pełne informacje o tym jakie oceny przypisywane są do jakich kategorii oraz w jaki sposób są ostatecznie wyliczane znajdziesz tutaj: Ocena MNW
3
MNW F