Top Bar Message Display a message at t
Port promowy w Danii w Gedser

Port promowy w Danii w Gedser. MNW A 1.5

Port promowy w Danii z którego skorzystałem był w Gedser. Sam pomysł by wracać ze Szwecji promem akurat z Gedser do Rostcok w Niemczech wyklarował się wstępnie tuż po przybyciu do Malmo. Po wyjściu z auta z uczuciem powiedziałem coś w stylu “O Jezu…”. Ponad 1400 km i tylko przystanki na tankowanie. Cóż. To był mój pierwszy i ostatni raz kiedy tak siebie potraktowałem. Wracając do myśli, która zaświtała (tak, myśl w stylu panicznej ucieczki od powrotu w ten sam sposób też była) to prom. Musiałem dojść do porozumienia z żoną gdyż ona boi się myśli bycie na promie w dużej odległości od lądu. Tak więc wszelkie trasy Szwecja – Polska odpadły. I tak ostał się Gedser. Miałem plany by przed dotarciem na ten południowy kraniec Danii zrobić sobie w okolicy portu takie małe wycieczki po dwóch obiecujących zamkach. Ale wyszło tak, że dowlokłem się do Gedser. Chyba za dużo jazdy samochodem w te wakacje zaliczyłem bo powiem szczerze, że przyjemności z jazdy, podziwiania widoków już wtedy nie miałem kompletnie.

Port promowy w Danii w Gedser

Sam port promowy w Gedser dostarczył mi małej przygody. A w zasadzie nawigacja. Jakoś usilnie mnie kierowała w ślepą uliczkę przy bocznej siatce ogromnego terenu portu. Mnóstwo różnych parkingów, oznaki upadłości, jakieś budynki. Z drugiej strony miałem okazję zobaczyć uroczą halę biletową.

Port promowy w Danii w Gedser
Port promowy w Danii w Gedser

W końcu podziękowałem nawigacji i zajechałem na miejsce. Patrząc na majaczący w oddali ogromny prom wiedziałem, że przynajmniej chwilę odpocznę od jazdy autem (cena promu jeżeli się odpowiednio wcześniej zamówi przejazd jest przystępna – www.scandlines.pl).

Port promowy w Danii w Gedser
Port promowy w Danii w Gedser

Port promowy w Danii w Gedser -mapa

Myśli na wiatraku – wyjaśnienie

Blog przeniósł się z innej strony (ThiDoIn). Nie mam sił ani czasu grzebać w zdjęciach i ustawiać nowe bez znaku wodnego. Niemniej oznajmiam, że zarówno zdjęcia, jak i filmy a tym bardziej słowo pisane na tym blogu podróżniczym w całości należą do mnie. 

Czuję, że znalazłem ostateczną przystań dla tej części mojego życia, którą chciałbym opisać. Myśli na wiatraku to dobra nazwa odzwierciedlająca moje życie. Pewien chaos i niekonsekwencję. Na szczęście czasem w życiu znajdę czas na zobaczenie jakiejś ciekawej atrakcji turystycznej i czasem (ale rzadziej niż bym chciał) opiszę to na tym blogu podróżniczym. Prowadzę jednoczenie stronę na której umieszczam recenzję filmów (ale też i oceniam seriale). Zapraszam! (link).

Port promowy w Danii w Gedser
Gedser
Nie Polecam

Szybkie wyjaśnienie ocen MNW

  • MNW F  - food czyli oceniane jest jedzenie (od restauracji samodzielnych, poprzez hotelowe a kończąc na zwykłych lokalach gastronomicznych)
  • MNW H - hotel czyli oceniane jest miejsce gdzie się zatrzymamy na nocleg (od polanki namiotowej po 5 gwiazdkowe hotele)
  • MNW A - acivity czyli oceniane jest miejsce gdzie można spędzić czas (kajaki, parki rozrywki, zamki, muzea itp)
Pełne informacje o tym jakie oceny przypisywane są do jakich kategorii oraz w jaki sposób są ostatecznie wyliczane znajdziesz tutaj: Ocena MNW
1.5
MNW A