Top Bar Message Display a message at t
Jezioro Lucieńskie

Jezioro Lucieńskie to dobre miejsce na weekend. MNW A 3.1

Jezioro Lucieńskie to jedno z wielu jezior w okolicy. Jedno z większych. Ma kilka niezaprzeczalnych zalet zachęcających do spędzenia dnia lub pełnego weekendu z rodziną.

Publiczna plaża nad Jeziorem Lucieńskim

Jezioro Lucieńskie

Mała ale jak na moje oko 200 osób znajdzie sobie miejsce by spokojnie wypocząć i na kocu i w jeziorze. Niestety koc będzie raczej rozłożony na trawie. Piasku jest po prostu bardzo mało. Pomost nad jeziorem wydaje się być dość duży i solidny.

Czy można zjeść obiad nad Jeziorem Lucieńskim?

Można. Nieopodal jest oblegana (w sezonowym szczycie) jadłodajnia.

Jezioro Lucieńskie

Posiłki są bardzo przyzwoite i w dość przystępnej cenie. Zaleta tego miejsca to okoliczności przyrody w których można spożyć posiłek (a czasem wada jeżeli natkniemy się na wysyp owadów).

Jezioro Lucieńskie
Jezioro Lucieńskie
Jezioro Lucieńskie

Na koniec dodam, że istnieje ośrodek w pobliżu. Chatki drewniane ukryte w lesie. W pobliżu jest miejscowość Lucień w której odkryłem wspaniałą rodzinną restaurację Pokusa. Jezioro Lucieńskie nie oferuje innych atrakcji. Można powiedzieć śmiało, że jest atrakcją samą w sobie. Wystarczającą.

Jezioro Lucieńskie – mapa

Myśli na wiatraku – wyjaśnienie

Blog przeniósł się z innej strony (ThiDoIn). Nie mam sił ani czasu grzebać w zdjęciach i ustawiać nowe bez znaku wodnego. Niemniej oznajmiam, że zarówno zdjęcia, jak i filmy a tym bardziej słowo pisane na tym blogu podróżniczym w całości należą do mnie. 

Czuję, że znalazłem ostateczną przystań dla tej części mojego życia, którą chciałbym opisać. Myśli na wiatraku to dobra nazwa odzwierciedlająca moje życie. Pewien chaos i niekonsekwencję. Na szczęście czasem w życiu znajdę czas na zobaczenie jakiejś ciekawej atrakcji turystycznej i czasem (ale rzadziej niż bym chciał) opiszę to na tym blogu podróżniczym. Prowadzę jednoczenie stronę na której umieszczam recenzję filmów (ale też i oceniam seriale). Zapraszam! (link).

Jezioro Lucieńskie
Jezioro Lucieńskie
Polecam

Szybkie wyjaśnienie ocen MNW

  • MNW F  - food czyli oceniane jest jedzenie (od restauracji samodzielnych, poprzez hotelowe a kończąc na zwykłych lokalach gastronomicznych)
  • MNW H - hotel czyli oceniane jest miejsce gdzie się zatrzymamy na nocleg (od polanki namiotowej po 5 gwiazdkowe hotele)
  • MNW A - acivity czyli oceniane jest miejsce gdzie można spędzić czas (kajaki, parki rozrywki, zamki, muzea itp)
Pełne informacje o tym jakie oceny przypisywane są do jakich kategorii oraz w jaki sposób są ostatecznie wyliczane znajdziesz tutaj: Ocena MNW
3.1
MNW A