Top Bar Message Display a message at t
Jakie atrakcje oferuje Jastrzębia Góra

Jakie atrakcje oferuje Jastrzębia Góra? Plażę – dostępną, pustą i piękną… MNW A 3.9

Jakie atrakcje oferuje Jastrzębia Góra? Możliwe, że można dostrzec więcej ciekawych możliwości przebywając w Jastrzębiej Górze. Ja zapamiętałem jedną. Plażę. I tak jak napisałem w tytule – dostępną, pustą i piękną. Kontrowersyjnie? Zapewne tak.

Tłoczne polskie plaże

Przecież każdy kto jeździ nad polskie morze wie, że znalezienie kawałka przestrzeni na plaży jest problematyczne. Zamiast wypoczywać musimy przedzierać się przez setki mini ogrodzeń (parawany, wszędzie parawany) wyznaczające minimum strefy prywatności danego plażowicza. Im wcześniej tym szybciej znajdziemy swój fragment plaży. Im później tym dłuższa czeka nas frustrująca wędrówka. Tak się dzieje w dwóch przypadkach:

  1. piesi – nie mają możliwości więc podążają do najbliższych zejść na plażę.
  2. zmotoryzowani ale ci mniej odważni lub bardziej leniwi.

Gdzie są puste plaże nad polskim morzem?

A co się dzieje gdy masz samochód i masz odwagę pojechać kilka kilometrów dalej (a w zasadzie jesteś w stanie zainwestować trochę wysiłku)? Nagle okazuje się, że masz plażę w zasadzie całą dla siebie. Cicho, spokojnie, bez tłoku, bez złości. Oczywiście mankament to: nie masz hot doga, lodów, popcornu oferowanych przez licznych handlujących na zatłoczonej plaży.

Pamiętaj: jesteś samochodem więc mały koszyczek z dobrami nie zajmuje wiele miejsca a dzięki temu masz piknik na plaży. Swój. Tanio i smacznie.

Jedynym poważnym mankamentem jest to, że ta spokojna plaza jest na pewno pozbawiona ochrony ratownika. Dlatego zalecam szczególną uwagę gdyby się okazało, że Ty lub ktoś z kim przyjechałeś zamierza zanurzyć się w morzu. Niemniej gdy tylko chodzi o leżenie, odpoczywanie, opalanie i czasami zanurzenie nóg to polecam poszukanie samochodem spokojnej plaży.

Ja korzystałem z każdej możliwości (jako pieszy, samochodem do zatłoczonej i samochodem w poszukiwaniu pustej) – odpoczywałem najlepiej tam gdzie ciszej.

Jakie atrakcje oferuje Jastrzębia Góra?

Wracając do plaż w Jastrzębiej Górze. Ja zapamiętałem jakąś szaloną numerację gdy oddalałem się z tego miejsca. Zejście numer 10, numer 20, numer 30 itp, itd.. Nie pamiętam, z którego skorzystałem. Niemniej po wyjściu z auta przywitał mnie pięknie oświetlony lasek, który stanowił barierę pomiędzy mną a upragnionym odpoczynkiem na plaży.

Jakie atrakcje oferuje Jastrzębia Góra

Okazało się, że las ten jest długi ale wąski. Po dosłownie kilku minutach spaceru w tym lesie, co samo w sobie było relaksującym przeżyciem znalazłem się w miejscu silnego przerzedzenia drzew a sama plaza już była w zasięgu reki. Piękna i pusta plaża.

Jakie atrakcje oferuje Jastrzębia Góra

Po kilku krokach dotarłem do zejścia a oczom moim objawił się piękny widok.

Jakie atrakcje oferuje Jastrzębia Góra

Weekend nad plażą w Jastrzębiej Górze

Podsumowanie: osoby posiadające auto mogą spędzić weekend w Jastrzębiej Górze (lub w okolicznych miejscowościach) korzystając z naprawdę niezłych plaż. Szczerze przyznam, że nie sprawdziłem osobiście jakie inne atrakcje oferuje Jastrzębia Góra ale zaciekawił mnie “Dom do góry nogami” – jak podaje Wikipedia, ma być zbudowany od podstaw do góry nogami a w środku wszystko też umieszczone jest odwrotnie. Brzmi ciekawie? Dla mnie tak.

Jastrzębia Góra – mapa

Zdaję sobie sprawę, że w tym artykule moja subiektywność opinii jest na maksymalnym poziomie (chociaż ten blog podróżniczy w swej formie jest od podstaw subiektywny – jak każdy blog). Dlaczego? Bo opisuję możliwość dostępną tylko dla osób posiadających auto (chociaż wyobrażam sobie, że te liczne zejścia na plażę też są dostępne dla rowerzystów). Wiem, że samochód otwiera wiele możliwości zwiedzania świata. Tak myślę sobie, że osoby posiadające łodzie lub chociażby tylko uprawnienia (patenty) mają jeszcze więcej możliwości (chciałbym kiedyś zwiedzić włoskie wyspy).

Myśli na wiatraku – wyjaśnienie

Blog przeniósł się z innej strony (ThiDoIn). Nie mam sił ani czasu grzebać w zdjęciach i ustawiać nowe bez znaku wodnego. Niemniej oznajmiam, że zarówno zdjęcia, jak i filmy a tym bardziej słowo pisane na tym blogu podróżniczym w całości należą do mnie.

Czuję, że znalazłem ostateczną przystań dla tej części mojego życia, którą chciałbym opisać. Myśli na wiatraku to dobra nazwa odzwierciedlająca moje życie. Pewien chaos i niekonsekwencję. Na szczęście czasem w życiu znajdę czas na zobaczenie jakiejś ciekawej atrakcji turystycznej i czasem (ale rzadziej niż bym chciał) opiszę to na tym blogu podróżniczym. Prowadzę jednoczenie stronę na której umieszczam recenzję filmów (ale też i oceniam seriale). Zapraszam! (link).

Jakie atrakcje oferuje Jastrzębia Góra
Plaża - Jastrzębia Góra
Polecam

Szybkie wyjaśnienie ocen MNW

  • MNW F  - food czyli oceniane jest jedzenie (od restauracji samodzielnych, poprzez hotelowe a kończąc na zwykłych lokalach gastronomicznych)
  • MNW H - hotel czyli oceniane jest miejsce gdzie się zatrzymamy na nocleg (od polanki namiotowej po 5 gwiazdkowe hotele)
  • MNW A - acivity czyli oceniane jest miejsce gdzie można spędzić czas (kajaki, parki rozrywki, zamki, muzea itp)
Pełne informacje o tym jakie oceny przypisywane są do jakich kategorii oraz w jaki sposób są ostatecznie wyliczane znajdziesz tutaj: Ocena MNW
3.9
MNW A